Інфрачервоні датчики (фотоелементи) ABLE ISG-890-O
Популярний
Код товару:
1591
Артикул: 1591
676.80грн
Безкоштовна доставка
при повній передплаті
вiд 2000 грн
при повній передплаті
вiд 2000 грн
Скорочений опис
Інфрачервоні датчики (фотоелементи) ABLE ISG-890-O
Інфрачервоні датчики для воріт - це пара датчиків які використовують для виявлення будь-якої перешкоди, яка знаходиться між ними (не прозорі для інфрачервоного світла, ...
Читати далі...
Загальні характеристики
Повна назва
Інфрачервоні датчики (фотоелементи) ABLE ISG-890-O
Всі характеристики
Інфрачервоні датчики (фотоелементи) ABLE ISG-890-O
Принцип роботи
В одному з датчиків знаходиться інфрачервоний світлодіод, який випромінює світло в невидимому для людського ока інфрачервоному діапазоні. До нього підводиться тільки живлення від 12 до 24 V змінної або постійної напруги зі споживанням близько 30 mA. Його завдання світити. Позначення на схемах "ТХ" або "Emitter". У другому датчику знаходиться фотодіод, який при потраплянні на нього інфрачервоного світла з частотою 1,92 KHz і довжиною хвилі 940 nm, видає потенціал, перетворений схемою в замикання електромагнітного реле (розрахованого на 1 A навантаження при 36 V). Тобто задача другого датчика вловлювати світло від першого і тримати реле замкнутим. Якщо будь-яка перешкода виявляється між двома фотоелементами і перекриває промінь між світлодіодом і фотодіодом, реле розмикається. Цей сигнал можна передавати в різні схеми управління, наприклад панель управління автоматичними воротами або автоматичними дверима та ін. Фотоелемент в якому знаходиться реле називають "RX" або "Receiver".
Чому сучасні панелі управління воротами використовують для безпеки нормально замкнуті виходи фотоелементів?
Відповідь проста. Це підвищує рівень безпеки. Тому, що замкнутим реле може бути тільки в разі якщо на обидва датчики приходить живлення і вони справні. Наприклад, якщо трапиться обрив кабелю живлення на датчик "TX" (тобто на випромінюючий фотоелемент з світлодіодом), то прийомний фотоелемент не побачивши інфрачервоне джерело світла розімкне реле, якщо на датчик "RX" не прийде живлення, то він природно теж розімкне контакти "COM" і "NC", бо нічим живити котушку реле. В результаті при такій схемі включення ми завжди дізнаємося, що датчики не справні чи знеструмлені.
Як правильно встановити інфрачервоні датчики для воріт?
Перша умова, для нормальної роботи фотоелементів безпеки вони повинні бути встановлені на паралельних площинах. Допустиме відхилення на відстані 4 м приблизно 10 °, чим більше відстань між фотоелементами, тим менше повинна бути похибка. Друга умова - відстань на якій встановлені датчики не повинна перевищувати 15 м, але тут потрібно враховувати, що для стійкої роботи в умовах поганої видимості, наприклад дощ, туман, або пил ця відстань повинна бути менша. З практики можна сказати, що на відстані 6 м фотоелементи працюють при будь-якій погоді. Третя умова це вертикальне розташування корпусу фотоелементів. Це важливо для довговічності роботи, оскільки корпус датчиків продуманий для захисту від вологи і дощу саме в такому положенні. Якщо поставити фотоелементи боком або ще гірше "догори ногами", то конденсат і пил будуть накопичуватися в корпусі і дуже скоро вони вийдуть з ладу.
Технічні характеристики
- Живлення: 12- 24 DCV
- Діапазон виявлення: до 15 м
- Інфрачервона частота: 1,92 KHz
- Довжина хвилі: 940 nm
- Температура експлуатації: -25°C – 70°C
- Виходи реле: COM, NC, NO
- Розміри: 74 * 48 * 25 мм
Загальні
Повна назва
Інфрачервоні датчики (фотоелементи) ABLE ISG-890-O